Неизвестни факти за Птицевъдство

По принцип е необходимо да се запомни, че при изясняване на окончателната диагноза при птиците за лабораторно изследване се изпращат трупове на птици, или живи птици с най-ясно изразени клинични признаци.

Птицевъдство – това е един от най-интензивните сектори в животновъдството в България през последните години, характеризиращ се с широко застъпени механизация и автоматизация на производствените процеси, което осигурява високоефективно промишлено производство.

Дишането е учестено и затруднено (с полуотворена човка).

Гъсоците трябва да се хранят много добре, за да бъдат активни и плодовити, което осигурява по-висока оплодяемост на яйцата. Структурата на стадата също трябва да бъде правилно определена, за да не се изтощават гъсоците, което води до намаляване оплодяемостта на яйцата.

Заместник-министър Василева: Птицевъдството е иновативен сектор, който осигурява високоефективно промишлено производство

Биволското мляко е ценна суровина за млечната промишленост, с по-висока масленост е, но и с по-висока себестойност.

Тифът и пулорозата по птиците са заразни болести при кокошките и сродните им птици, които протичат бързо (с явни признаци) или скрито (продължително заразоносителство).

Има живот извън града, хора с различни професии стават животновъди

Агропрогноза: Очаква ни понижение на температурите и краткотрайни локални валежи

Главна цел на служебния земеделски министър – поливното земеделие Хаос в държавата, тя се разпада, хаосът ескалира. Разиграва се без...

Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие Птицевъдство на Агроконсултант – Социална агромрежа, посочване на източника и добавяне на линк към . Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

За намаляване на емисиите се предлагат различни методи (например, хранителни добавки за животни, газосъбиращи торби и др.), а също съкращаване на количеството на отглежданите животни, респ. намаление на потреблението на месо.

Дифтероидната форма протича по-тежко. Наблюдават се ограничени белезникави петна по лигавицата на устата, глътката, а понякога и по ларинкса. По-късно те се превръщат в дифтероидни налепи.

При появяване на орнитоза стопанството се поставя под възбрана, болните и съмнителните за заболяване птици се унищожават и се извършва почистване и дезинфекция.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Неизвестни факти за Птицевъдство”

Leave a Reply

Gravatar